kupowanie butow

Jak kupować buty

kupowanie butowWbrew pozorom, zakupy butów nie dla wszystkich ludzi są czystą przyjemnością. Aby dokonać dobrego zakupu trzeba mieć wiele wyjątkowych talentów – od panowania nad emocjami, poprzez zdolności logistyczne i zimną kalkulację, aż do przewidywania przyszłości. Co zrobić, aby dokonywać udanych zakupów?

Emocje wrogiem rozsądku

Buty mają wyjątkową właściwość rozkochiwania w sobie ludzi. Wystarczy jedno spojrzenie, kilka sekund – i już jesteśmy w stanie zrobić wszystko, by je zdobyć. Wielką sztuką jest opanowanie emocji, ochłonięcie i podjęcie decyzji na zimno. Tylko takie zakupy gwarantują nam to, że wybrana para butów nie trafi na dno szafy, zaraz po opadnięciu emocji. Nagłe, płomienne uczucia mają to do siebie, że szybko się wypalają, pozostawiając nas sam na sam ze zdziwionym rozsądkiem.

kupowanie butów

Aby nie mieć butowego moralniaka, postarajmy się o to, by powstrzymywać się przed nagłymi decyzjami. Zasada działania jest prosta – jeśli czujemy nieodpartą chęć nabycia butów, zróbmy wszystko, by powstrzymać się przed zakupem. Nieważne jak to zrobimy, ważne, aby odwlec decyzję o zakupie. Najlepiej użyć do tego siły woli, jeśli jednak ta zawiedzie, użyjmy środków specjalnych w postaci zaciągnięcia na zakupy zdyscyplinowanej przyjaciółki. Poprośmy ją, aby nie słuchała naszego płaczu, krzyku czy też pomstowania do nieba – ma być bezwzględna i za wszelką cenę odłożyć naszą decyzję zakupową. W podjęciu kluczowa jest pierwsza noc. Jeśli po przespaniu i przechodzeniu tematu zakupowego nasz rozsądek doradza nam zakup – droga wolna. Jeśli jednak uaktywniony rozum odradza wydanie naszych oszczędności na upatrzoną parę – mamy odpowiedź.

Jak kupować?

Przede wszystkim – na zimno. Idealny zakup butów powinien odbywać się dwuetapowo. Po pierwszym zauroczeniu daną parą butów, powinniśmy odczekać chociaż dobę, przespać się z tematem – i potem ewentualnie wrócić po upatrzoną parę. Warto zorganizować zakupy tak, aby mierzyć buty rano oraz popołudniu – dzięki temu będziemy przekonani, że rozmiar jest odpowiedni, nawet gdy mamy zmęczone i opuchnięte nogi. Najgorszym pomysłem jest kupowanie butów na gorąco, gdyż łatwo wtedy o pochopne decyzje. Jeśli nie mamy sprawdzonego sztabu doradców, możemy sami sobie poradzić. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem, jest zrobienie zdjęcia upatrzonym butom. Dzięki temu, będziemy mogli na spokojnie, w domu przemyśleć nasze oczekiwania i to czy naprawdę owa para jest nam niezbędna. Jeśli jesteśmy zapracowani i nie mamy czasu na maratony po sklepach, dobrym rozwiązaniem jest zakup ukochanych kozaków  w dobrym sklepie internetowym. Dzięki temu możemy na spokojnie ocenić fason, zapoznać się z właściwościami danego obuwia i materiałami, z jakich jest wykonane i podjąć dobrą decyzję. Kolejną zaletą takich zakupów jest to, że możemy skorzystać z opinii doradców, bez fatygowania ich po sklepach. Wystarczy, że podeślemy link i poczekamy na informację zwrotną. Zamiast pokonywać kilometry po centach handlowych, wystarczy zajrzeć w jedno miejsce w sieci – i czekać, aż buty same do nas dotrą.