Oficerki – nieśmiertelny klasyk

Choć zima w tym roku ma małe opory przed odwiedzeniem naszego kraju, a śniegu za oknem jest tyle co na lekarstwo, to jednak bez zimowego obuwia obejść się nie można. Szczęśliwcy ci, którzy nie muszą przemierzać galerii handlowych w poszukiwaniu nowych kozaków. A zaliczają się do nich z pewnością te osoby, które nawet kilka lat temu zaopatrzyły swoją garderobę w… oficerki!

Oficerki to rodzaj wysokich butów na niewysokim obcasie, najczęściej pozbawione rzucających się w oczy dodatków. Obecnie noszą je panie, lecz początkowo były one elementem wyposażenia oficerów wojskowych. Skórzany materiał zapewniał ciepło i chronił nogi przed okaleczeniem. Dzisiejsze oficerki, tak jak i te z dawnych czasów powinny być dobrze dopasowane zbyt luźne nie zapewniają odpowiedniego ciepła i po prostu źle wyglądają. Zbyt małe mogą uciskać nogę oraz nie pozwolić na wsunięcie nogawki do środka buta. Mogą je nosić szczupłe kobiety, jak i te o nieco pulchniejszych kształtach, ponieważ oficerki optycznie wydłużają nogi. Ponadto modne w tym roku są także muszkieterki, a więc kozaki nad kolano. Częściej niż oficerki posiadają obcasy, dzięki czemu jeszcze bardziej podkreślają kobiece wdzięki.

Oficerki w klasycznym wydaniu s? przed kolano, z czarnej skóry. Doskonale prezentują się z sukienką, spódnicą i obcisłymi spodniami. Można je łączyć z ubraniami w militarnym, ponurym stylu, ale także z delikatnymi materiałami, tworząc ciekawe, kontrastowe zestawienia. W przypadku tych pierwszych należy zadbać jednak o kobiece dodatki, takie jak paski, czy torebki.

W tym roku na sklepowych półkach, poza klasycznymi modelami, pojawiły się także wariacje na ich temat. Dotyczą one połączenia różnych materiałów (skóry z zamszem), kolorów (czerń i beż) oraz dodatków w postaci sprzączek umieszczonych na górze cholewy.