Piękne stopy w pięknych butach!

Piękne, wygodne buty to nie wszystko! Ważne, by nasze stopy czuły się w nich komfortowo i były zadbane.Wypielęgnowane stopy dodają seksapilu!

Pielęgnacja stóp do najłatwiejszych nie należy. Skóra na piętach jest bowiem ponad trzy razy grubsza, niż na reszcie ciała. Dodatkowo na jej powierzchni znajduje się ponad 600 gruczołów potowych. Ta szczególna budowa chroni stopy podczas każdego kroku, ale jest również przyczyną naszych problemów. Dzięki sprawdzonym sposobom i odpowiednim kosmetykom można sobie jednak z tym poradzić.

Wygładzenie: Domowym sposobem na wygładzenie stóp jest peeling, który wykonamy mieszając kilka łyżeczek cukru z dowolnym olejkiem zapachowym lub oliwką dla dzieci. Następnie przez kilka minut masujemy stopy, dokładnie spłukujemy i nakładamy dobry krem nawilżający. Drugim rodzajem peelingu jest cynamonowo- kawowy: trzy łyżeczki mielonej kawy zalewamy wrzątkiem, czekamy aż fusy opadną, po czym odlewamy. Do fusów dodajemy odrobinę cynamonu i łyżkę oliwy. Powstałą mieszanką masujemy stopy, spłukujemy i aplikujemy krem.

Kremowe skarpetki: przed pójściem spać obficie nakładamy na stopy dobry, tłusty krem i wmasowujemy. Następnie zakładamy skarpetki i kładziemy się do łóżka.

Maseczka z banana i śmietany: wymieszaj rozgniecionego banana z 3 łyżkami gęstej śmietany. Papkę pozostaw na stopach około 15 minut, po czym obficie spłucz.

Witaminowo- wazelinowa kuracja: podgrzej w rondelku cztery łyżki wazeliny.Gdy się już roztopi dodaj kilka kropel witaminy A+E (kapsułki dostępne są w każdej aptece). Przelej do słoiczka i szczelnie zamknij. Stosuj codziennie.

Odświeżająca kąpiel: do ciepłej wody w misce wsyp porcję soli do stóp. Mocz nogi około 10-15 minut.

Maseczka z siemienia lnianego: nasiona siemienia zagotuj w wodzie, aż do uzyskania kleiku. Następnie dodaj około 3 łyżek oliwy z oliwek i starannie wymieszaj. Powstałą papkę nałóż na stopy i owiń dokładnie folią spożywczą. Po pół godzinie spłucz i zastosuj krem.

Maseczka ziemniaczana: ugotowanego i przestudzonego ziemniaka rozgnieć na papkę. Nałóż na stopy a potem owiń folią spożywczą. Po kwadransie zdejmij folię i umyj stopy chłodną wodą.

Orzeźwiający masaż: wymieszaj kilka łyżek oliwy z oliwek z ulubionym olejkiem eterycznym. Następnie masuj stopy przez kilka minut.