6

Sportowe buty i sukienki – czy to się może udać?

Buty sportowe jeszcze do niedawna kojarzyły się nam wyłącznie z luźnym, niezobowiązującym strojem. Sukienki natomiast z elegancją i dopasowanymi butami na obcasie. Trendy jednak się zmieniły, a połączenie sukienki ze sportowym obuwiem przestaje już dziwić.

Sukienki są uniwersalnym ubraniem – chętnie sięgamy po nie zarówno w upalne dni, jak i te nieco chłodniejsze. Nadają się do pracy, wypad na miasto czy mniej formalne spotkania. W sklepach dostępnych jest coraz więcej sukienek, do których często nie możemy jednak dopasować butów. Połączenie stylu sportowego z elegancją jest rozwiązaniem oryginalnym, jednak bardzo ciekawym. Zakładając sukienkę wcale nie musimy rezygnować z wygodnych adidasów, jednak przy takim stylu warto pamiętać o kilku zasadach.

Wygoda i elegancja
Coraz częściej w sklepach odzieżowych możemy spotkać dresowe sukienki – rozkloszowane, długie i mini. Naturalna koleją rzeczy jest założenie do nich sportowego obuwia. Aby nieco ożywić swój wygląd i uczynić go bardziej wyrazistym, buty mogą mieć rzucający się w oczy kolor. Niezawodnym połączeniem jest szara dresowa tkanina w parze z butami o neonowym odcieniu. Jeżeli jednak nie lubimy wyróżniać się w tłumie, to postawmy jednak na rozwiązania mniej odważne. Sportowe buty dobrze komponują się także z sukienkami koronkowymi. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby adidasy czy trampki założyć do klasycznej małej czarnej. Spotkać możemy się również ze sportowym obuwiem założonym do sukienki koktajlowej czy baskinki, jednak przy takich łączeniach bardzo łatwo o pomyłkę. Jeżeli nie chcemy ryzykować modową wpadką, to zdecydowanie łatwiej wygodne buty spasować z lekkimi i przewiewnymi sukienkami. Adidasy najłatwiej dobrać do miniówek, ponieważ mocno wyeksponowane nogi prezentują się dobrze niemal w każdym bucie. Jeżeli decydujemy się na łączenie obuwia sportowego z sukienką, to powinnyśmy postawić przede wszystkim na wygodę, bo o to przede wszystkim w tym połączeniu chodzi.

***

Zajrzyj również w to miejsce: http://artykulis.pl/zdrowie-i-uroda/moda/gdzie-kupowac-ubrania.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *