Buty na siłownię i fitness

Piękny wygląd to nie tylko modne ciuchy, eleganckie szpilki i błyszczące dodatki, lecz przede wszystkim (tak przede wszystkim!) zgrabna, zdrowa i wysportowana sylwetka. Drogie panie, choćbyście się bardzo starały, to nie przykryjecie fałdek tłuszczu drogą sukienką. Dlatego też dopóki niesforne boczki i „niedoskonałości” są ukryte pod grubym swetrem, ruszajcie na siłownię lub fitness i zafundujcie swojemu ciału porządną dawkę endorfin.

By jednak Wasz wysiłek był bezpieczny i rzeczywiście przynosił wymierne korzyści, powinnyście zadbać o odpowiedni strój i sprzęt. Kluczowe znaczenie ma tutaj wybór dobrych butów sportowych.

Nie ważne czy idziemy na siłownię czy fitness – nasze buty powinny by po prostu wygodne. Należy również unikać skórzanych materiałów, ponieważ nie przepuszczają one powietrza i szybko się niszczą. Trzeba natomiast wybierać obuwie wykonane z materiałów oddychających – w końcu mało gdzie stopa poci się tak, jak w trakcie wykonywania ćwiczeń, biegu, podskoków. Warto w tym momencie zaznaczyć, że but ma być wytrzymały i odporny na częste pranie w pralce. Po kilku wizytach na bieżni konieczne jest jego odświeżenie.

Buty sportowe powinny być jak najlżejsze. Preferowane jest wiązanie na grzbietowej części stopy. Wkładka także powinna dostosowywać się do kształtu stopy. W związku z tym, że w trakcie wysiłku stopa może puchnąć, dobrze zakupić obuwie nieco większe niż normalnie. Zapiętek powinien trzymać piętę, a cały tył sięgać do kostki, a nawet ją zakrywać. Dzięki odpowiednio dobranym butom trening będzie nie tylko przyjemny, ale przede wszystkim efektywny.