Dyktatorzy mody, cz.1 – Monolo Blahnik

Nie mogłabym zacząć swojego bloga od tematyki innej, niż przybliżenie sylwetek i projektów trzech największych projektantów obuwia na świecie. Christian Louboutin, Jimmy Choo i Manolo Blahnik to współcześni dyktatorzy mody. W dzisiejszym odcinku będzie mowa o tym ostatnim – uwielbianym przez Carrie Bradshaw, główną bohaterkę Seksu w wielkim mieście, który jeszcze bardziej rozsławił, znane wcześniej buty.

Buty Monolo Blahnika są obiektem pożądania najbogatszych i najelegantszych pań z całego świata. Zachwycają się nimi najsławniejsze gwiazdy i celebrytki, które zachwalają czeskiego projektanta i jego dzieła pod niebiosa. Podobno Madonna miała o nich powiedzieć, że są lepsze niż seks. Kto jak kto, ale Madonna z pewnością wie jak smakuje jedno i drugie.

Buty autorstwa Blahnika to najwyższej jakości szpilki, ręcznie wykonane i przeraźliwe drogie. Jak mówi sam projektant zdecydował się on na tworzenie właśnie szpilek, ponieważ nic tak jak obces wzrokowo nie wydłuża kobiecej nogi i kształtuje zgrabnej sylwetki. I trudno się w tym miejscu się z nim nie zgodzić. Cechą charakterystyczną jego projektów jest to, że z sezonu na sezon nie ulegają one wielkim zmianom. Jak mówi sam autor, byłoby wielce niestosownym żądać od kogoś fortuny za buty, które będą w przyszłym sezonie niemodne. Cóż za pragmatyzm!

Szpilki Blahnika to niezwykle ciekawe ciekawe, zgrabne i zdecydowanie wyróżniające się z całej sterty zwykłe obuwia sztuki. Różne kształty szpilki, sprawiają, że nawet klasyczny but, przyciąga spojrzenia innych. A jeżeli ciekawski przechodzień choć na chwilę rzuci na nie okiem, może być pewien, że zakocha się od pierwszego wejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *