Dyktatorzy mody, cz.1 – Monolo Blahnik

Nie mogłabym zacząć swojego bloga od tematyki innej, niż przybliżenie sylwetek i projektów trzech największych projektantów obuwia na świecie. Christian Louboutin, Jimmy Choo i Manolo Blahnik to współcześni dyktatorzy mody. W dzisiejszym odcinku będzie mowa o tym ostatnim – uwielbianym przez Carrie Bradshaw, główną bohaterkę Seksu w wielkim mieście, który jeszcze bardziej rozsławił, znane wcześniej buty.

Buty Monolo Blahnika są obiektem pożądania najbogatszych i najelegantszych pań z całego świata. Zachwycają się nimi najsławniejsze gwiazdy i celebrytki, które zachwalają czeskiego projektanta i jego dzieła pod niebiosa. Podobno Madonna miała o nich powiedzieć, że są lepsze niż seks. Kto jak kto, ale Madonna z pewnością wie jak smakuje jedno i drugie.

Buty autorstwa Blahnika to najwyższej jakości szpilki, ręcznie wykonane i przeraźliwe drogie. Jak mówi sam projektant zdecydował się on na tworzenie właśnie szpilek, ponieważ nic tak jak obces wzrokowo nie wydłuża kobiecej nogi i kształtuje zgrabnej sylwetki. I trudno się w tym miejscu się z nim nie zgodzić. Cechą charakterystyczną jego projektów jest to, że z sezonu na sezon nie ulegają one wielkim zmianom. Jak mówi sam autor, byłoby wielce niestosownym żądać od kogoś fortuny za buty, które będą w przyszłym sezonie niemodne. Cóż za pragmatyzm!

Szpilki Blahnika to niezwykle ciekawe ciekawe, zgrabne i zdecydowanie wyróżniające się z całej sterty zwykłe obuwia sztuki. Różne kształty szpilki, sprawiają, że nawet klasyczny but, przyciąga spojrzenia innych. A jeżeli ciekawski przechodzień choć na chwilę rzuci na nie okiem, może być pewien, że zakocha się od pierwszego wejrzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *