Torba w sam raz na siłownię

Zazwyczaj na siłownię czy fitness zabieramy ze sobą sporo rzeczy, które musimy gdzieś pomieścić. Na początku sięgamy do szafy po wysłużony już plecak lub pakujemy rzeczy do materiałowej torby. Z biegiem czasu staje się to jednak uciążliwe, więc warto pomyśleć o zakupie torby sportowej.

Dla wielu osób zakup sportowej torby może wydawać się tylko zbędnym wydatkiem. Możemy przecież użyć plecaka lub zwykłej torby podróżnej, którą mamy w domu. Oczywiście takie rozwiązania również są dobre, w końcu najważniejsze powinny być dla nas ćwiczenia, a nie to, w czym przynosimy rzeczy na trening. Jeżeli jednak trenujemy regularnie, to szybko zauważymy wygodę korzystania z toreb przystosowanych do potrzeb osób aktywnych fizycznie.

Wybierając torbę sportową uwagę powinniśmy zwrócić przede wszystkim na jej stronę praktyczną. Będziemy korzystać z niej kilka razy w tygodniu, więc jej użytkowanie powinno być proste i przyjemne. Na siłownię najczęściej zabieramy ze sobą sporo rzeczy – nie tylko strój do ćwiczeń, ale także buty, ręcznik, kosmetyki i klapki. Dlatego potrzebujemy torby, która wielkością będzie dopasowana do naszych potrzeb. Na pewno większych rozmiarów będą potrzebowali panowie, którzy mają po prostu większe ubrania i buty. Dla kobiet w zupełności powinna wystarczyć torba o pojemności maksymalnie 30l. Przyda nam się jednak model, w którym będzie kilka dodatkowych kieszonek na drobiazgi. Warto wybrać model, który będzie miał pasek na ramię. W przypadku mniejszego obciążenia torbę możemy nosić za uszy, jednak jeżeli mamy zajęte ręce lub włożyliśmy do torby jeszcze zakupy, to zdecydowanie łatwiej będzie nam ją powiesić na ramieniu.

Pamiętajmy, że po siłowni nasze ubrania są przepocone. Dlatego dobra torba sportowa powinna być wykonana z materiałów wysokiej jakości, które będą łatwe w czyszczeniu. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się zatem torby wykonane z ciemniejszych materiałów, na których nie widać zabrudzeń. Torby sportowe są mocno eksploatowane, więc powinna być dodatkowo wzmocniona. Zwróćmy uwagę, czy ma pod spodem gumowe (lub plastikowe) stopki, które będą chroniły materiał przed przetarciem.

***

Sprawdźcie również ten ciekawy temat z innej beczki 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *