Wybieramy czapkę na zimę

Przed nami kilka miesięcy, w trakcie których temperatura zapewne nie będzie nas rozpieszczać. Czapka zimowa nie tylko zapewni nam odpowiednią temperaturę głowy, ale ochroni również przed nieprzyjemnym śniegiem, wiatrem i deszczem. Dlatego powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na jej wygląd i dopasowanie do kształtu naszej głowy, ale również na właściwości termiczne.

Modnie i ciepło
Znalezienie idealnej czapki na zimę wcale nie jest takie proste. Nie wszyscy lubią zakładać czapki – dla wielu osób są one mało komfortowe. Szczególnie często z noszenia czapek rezygnują kobiety. Obawiają się, iż nakrycie głowy zepsuje fryzurę lub nie będzie pasowało do naszego stylu. Warto się jednak zastanowić, czy warto stawiać poczucie estetyki ponad własne zdrowie. Zwłaszcza, że producenci starają się wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów – z łatwością dopasujemy czapkę nawet do eleganckich płaszczy zimowych. Warto mieć w szafie kilka wersji, które wykorzystamy na różne okazje. Inne nakrycie głowy wybierzemy do sportowej kurtki, którą zakładamy na lodowisko, a inne do płaszcza. W czapce powinno być nam ciepło, ale nie można też przesadzić (nie powinniśmy się w niej pocić). Temperatury zimą są zróżnicowane, dlatego warto mieć w szafie czapki o różnej grubości. Przydadzą się zarówno przy siarczystych mrozach, jak i przy lekkim mrozie.

Jakie czapki mamy do wyboru?
Wybierając się do sklepu po czapkę na zimę możemy być zaskoczeni ofertą. Do wyboru mamy nakrycia głowy, które różnią się między sobą kolorami, fasonem oraz dodatkami. Jednego roku na topie są czapki z dużym pomponem, w kolejnym popularność zyskują gładkie modele. Dla większości osób estetyka jest na pierwszym miejscu i staramy się w miarę nadążać za panującymi trendami, jednak w przypadku czapki na zimę najwięcej uwagi powinniśmy poświęcić materiałowi. Czapka jest ciekawym dodatkiem do naszego stroju, jednak jej podstawową funkcja jest ochrona głowy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Do wyboru mamy czapki zrobione z wełny (lub wełny z dodatkiem akrylu), polaru oraz z materiałów termoaktywnych.

*

Skoro czapki, to i buty. Jak je pielęgnować w trakcie zimy? Oto odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *