Jak nosić botki?

Botki to z pewnością absolutny hit w tym sezonie! Można było je zobaczyć praktycznie na każdym pokazie mody! Ten typ obuwia jest bardzo kobiecy i dość uniwersalny. Trzeba jednak uważać przy doborze modelu. Źle dobrane botki lubią skracać i pogrubiać nogi. Jak je nosić? Zapraszam do lektury!

W swojej ofercie botki mają praktycznie wszystkie sklepy odzieżowe i obuwnicze: H&M, Aldo, Deichmann, CCC, Kazar, Street itd. Wygląda więc na to, że ten model butów w różnych fasonach  świętować będzie triumfy jesienią i zimą.

Jest prawdą, że obuwie to może skracać i pogrubiać nogi. Najniebezpieczniejszymi modelami są te na płaskiej podeszwie, kończące się tuż za kostką lub w połowie łydki. Na taki fason mogą pozwolić sobie tylko i wyłącznie zgrabne dziewczyny o naprawdę długich nogach. Dla reszty płci pięknej idealne wydają się być botki na obcasie, (zawsze wyszczuplają łydkę), kończące się przed kostką lub ze specjalnym podłużnym wycięciem na podbiciu.

Za ryzykowny fason uznać można również botki na płaskiej podeszwie z długim czubem. Zdecydowanie wydłużają stopę, przez co zaburzają znacznie proporcje sylwetki. Odpowiednie będą tylko i wyłącznie dla pań, które mają małą stopę. Przy większej takie obuwie może wyglądać wręcz karykaturalnie. Legginsy i obcisłe spodnie rurki, które będą kończyć się tuż nad botkami również optycznie skracają nogi. Lepszym rozwiązaniem jest włożenie spodni do środka butów.

Do czego nosić więc botki by wyglądać atrakcyjnie i nie zaburzać proporcji sylwetki?

Idealną propozycją będzie zestaw ze spódnicą, najlepiej dobrać do niej rajstopy w identycznym kolorze jak buty, wtedy nogi będą wydawać się dłuższe. Kolejnym pomysłem są spodnie rurki, a także legginsy i długi, zakrywający biodra sweter. Ciekawym rozwiązaniem mogą być tzw.ocieplacze założone na odcinek pomiędzy botkami a legginsami (ten pomysł królował na wielu wybiegach). Należy jednak pamiętać przy tym, że ocieplacze powinny być koniecznie w kolorze botków lub legginsów (rurek), inaczej pogrubią nam nogi.

Oto kilka propozycji botków. Wszystkie pochodzą ze sklepu Reserved: