Kolorowe kalosze dla dzieci

Jeszcze do niedawna kalosze były kojarzone wyłącznie jako obuwie zakładane do prac w ogrodzie czy wypadów do lasu na grzyby. Obecnie kalosze przeżywają swój renesans, chętnie sięgają po nie starsi, a dla dzieciaków jest to wygodne rozwiązanie na deszczowe dni.

Kalosze i kolorowe…

Nasze pociechy nie przywiązują aż tak dużej wagi do obecnie panujących trendów modowych, a jedynie na kolor ich nowych butów. Chłopcom marzą się kalosze z superbohaterami, a dziewczynkom z księżniczkami czy kolorowymi kwiatami. Producenci oferują nam kalosze w rozmaitych wzorach i kolorach. Nie mają one nic wspólnego ze smutnymi, szarymi „gumiakami” sprzed lat. Dzięki temu najmłodsi zyskają nie tylko obuwie, które uchroni ich nóżki przed zamoczeniem, ale również ciekawy element stroju. Każde dziecko zgodzi się na założenie kaloszy, jeżeli będzie się na nich znajdowała ich ulubiona postać z bajki. Nic zresztą nie sprawia maluchom takiej frajdy, jak beztroskie skakanie po kałużach po deszczu.

…i bezpieczne

Wybierając obuwie dla dzieci kierujemy się nie tylko ich wyglądem, ale przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością. Dzięki kaloszom rodzice nie muszą się obawiać, że ich dziecko wróci do domu z całkowicie przemoczonymi stopami. Pamiętajmy jednak, że nie wszystkie dostępne na rynku modele zapewniają taką ochronę. Dlatego powinniśmy sięgać jedynie po kalosze wykonane z wysokiej jakości materiałów. Wybrany przez nas model powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, które gwarantują wysoką wytrzymałość obuwia. Jeżeli decydujemy się na zakup kaloszy zimowych, to optymalnym rozwiązaniem jest obuwie z podeszwą antypoślizgową. Buty tego typu przydadzą się przede wszystkim w trakcie zimowych roztopów. Są niezastąpione w czasie zimy w mieście, kiedy to śnieg szybko zamienia się w nieprzyjemne błoto. Modele przeznaczone do użytkowania w zimie cechują się dodatkowo utwardzoną podeszwą oraz ociepleniem pianką w środku buta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *