Puste sklepy odzieżowe, czyli gdzie nie kupujemy

Pewne każdemu z nas zdarzyło się kiedyś dostrzec sklep, gdzie poza równo rozwieszonymi na wieszakach sukienkami, złożonymi w kosteczkę swetrami i eleganckimi ekspedientkami próżno szukać klientów. Dlaczego tak jest i o czym świadczy takie zjawisko?

Warto na początku zadać sobie pytanie, gdzie lubimy robić odzieżowe zakupy. Wielu z nas z pewnością udaje się w tym celu do galerii handlowych – tam znajdziemy wiele sklepów o różnorodnym asortymencie, łącznie ze stoiskami znanych na całym świecie sieciówek. Niektórzy z pewnością korzystają również z oferty hipermarketów, gdzie konfekcja damska, męska i dziecięca zajmuje sporo miejsca. Choć znanych markowych ubrań tam nie znajdziemy, to jednak nierzadko odkryjemy prawdziwe perełki, które następnie służą nam przez wiele lat. Większe miasta pełne są także rozrzuconych po osiedlach mniejszych i większych sklepików odzieżowych, choć z racji bliskości i bogatej oferty centrów handlowych, nie korzystamy z nich wcale lub bardzo rzadko.

Jeszcze jednym miejscem, gdzie coraz częściej i chętniej zaopatrujemy się w elementy garderoby są sklepy internetowe i serwisy aukcyjne. Tutaj znajdziemy niemal wszystko. Jednak zakupy on-line, bez możliwości przymierzenia i ocenienia faktycznej jakości odzieży, mają również swoich przeciwników, którzy wolą zrobić zakupy na miejscu i móc od razu korzystać z wybranych towarów.

W kategorii miejsc, w których rzadko kupujemy ubrania, znajdują się sklepy wspomniane powyżej. Eleganckie, niewielkie butiki, w których ilość ubrań ogarnąć można jednym spojrzeniem, nie cieszą się szczególną popularnością wśród przeciętnych klientów galerii handlowych. A odstraszają ich nie tylko wysokie ceny asortymentu. Niemal sterylna czystość, dokonała harmonia i porządek, śledzące klientów spojrzenia sprzedawczyń i brak poczucia intymności sprawiają, ze nie czujemy się w nich swobodnie. Oczywiście są osoby, które doceniają tego typu butiki. Znajdują tu bowiem nie tylko poszukiwane ubrania, ale również szybką, indywidualna obsługę.

Szukasz więcej artykułów modowych? Znajdziesz je tutaj.

Zdjęcie: foter.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *