Zadbaj o swój biustonosz

Każda kobieta powinna zadbać o to, aby jej biustonosz był jak najlepiej dopasowany do biustu. Odpowiednio dobrany stanik sprawi, że piersi nie tylko będą ładnie wyeksponowane, ale przede wszystkim będą się ładnie układały. Dobra jakościowo bielizna sporo kosztuje, dlatego warto o nią odpowiednio zadbać. Dzięki właściwej pielęgnacji biustonosz przez długi czas będzie nam dobrze służył.

 

Pranie biustonoszy w pralce

Bardzo często biustonosz ląduje w pralce, a my nie zwracamy uwagi na zalecenia producenta. Warto jednak czytać informacje znajdujące się na metce, bowiem mogą one przedłużyć życie naszego biustonosza. Jeżeli jednak nie mamy czasu lub ochoty prać bielizny ręcznie, a pralka jest dla nas jednym rozwiązaniem, to powinniśmy zrobić to z rozwagą. Warto zaopatrzyć się w specjalne woreczki do prania bielizny, które ochronią ją przed uszkodzeniami. Wysoka temperatura może negatywnie wpłynąć na tkaninę, zatem powinna być ustawiona maksymalnie na 40 stopni. Do prania biustonoszy warto wybrać program do rzeczy delikatnych oraz wyłączyć odwirowywanie. W nowszych pralkach możemy spotkać się już z programami, które przystosowane są do prania bielizny. Unikajmy zmiękczających płynów do płukania (mogą uszkodzić delikatne włókna) oraz proszków do prania – powoduje on żółknięcie gumek, dlatego zdecydowanie lepiej sięgnąć po płyn.

 

Najlepsze rozwiązanie – pranie ręczne

Zdecydowanie większą część producentów zaleca pranie biustonoszy ręcznie lub w pralkach, jednak wykorzystując programy do prania tkanin delikatnych lub dostosowanych do bielizny. Często jednak uruchamianie automatu dla dwóch biustonoszy jest mało opłacalne, dlatego zdecydowanie lepiej wyprać je ręcznie. Staniki prane w ten sposób nie odkształcają się, a jest to szczególnie ważne przy bieliźnie z fiszbinami. Biustonosze należy prać w letniej wodzie (maksymalna temperatura prania zawsze podana jest na metce) bez dodatku środków zmiękczających. Bielizny nie należy pocierać, a jedynie delikatnie wyciskać. Nadmiar wody można usunąć przy pomocy ręcznika.

***

Biustonosz, biustonoszem, a jak chronić głowę w zimie? O tym dowiesz się z tej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *