Ciekawe dodatki do codziennych stylizacji

Nawet najbardziej efektowna kreacja nie będzie wyglądała w pełni idealnie, jeśli nie uzupełnimy jej o ciekawe dodatki. To właśnie one bardzo często decydują o charakterze naszego stroju. Mogą sprawić, ze ta sama sukienka będzie wyglądać zupełnie inaczej. Dodatki i akcesoria to świetny sposób na zabawę modą i kreowanie niepowtarzalnych stylizacji. Diabeł wcale nie ubiera się u Prady. Diabeł tkwi w szczegółach!

Niewiele kobiet posiada tak pokaźną garderobę, aby móc praktycznie codziennie nosić zupełnie inne ubrania. Te panie, które nie mogą sobie pozwolić na taką ekstrawagancję, muszą sobie radzić w inny sposób. I tu właśnie z pomocą przychodzą rozmaite dodatki do modowych stylizacji. To dzięki nim właśnie, możemy każdego dnia wyglądać inaczej, a nasza codzienna stylizacja zachwycać współpracowników co dzień nowymi elementami.

Od ogółu do szczegółu

Dodatki przykuwają uwagę, potrafią sprawić, ze codzienna sukienka czy tunika wygląda inaczej, niż poprzednim razem gdy miałyśmy ją na sobie. Kilka prostych trików wystarczy, aby odmienić każdą stylizację. Możemy zacząć od prostych elementów jak np. biżuteria. Jeśli postawimy na efektowny naszyjnik lub wisior na długim łańcuszku, możemy uzyskać ciekawy efekt. Warto także zwrócić uwagę na kilka, wydawałoby się oczywistych elementów. Chociażby zegarek, który nosimy codziennie na nadgarstku. Za niewielkie pieniądze możemy wymienić do niego bransoletę i już mamy ciekawy dodatek gotowy.

Nie zapominajmy także o paskach. Jeśli ubieramy do pracy przylegającą do ciała sukienkę, zupełnie inny efekt osiągniemy gdy przewiążemy talię ciekawym paskiem. Podobnie możemy zrobić w przypadku rozpinanych swetrów i cardiganów. Innym dodatkiem do stylizacji mogą być także apaszki i szale. W sezonie jesienno zimowym możemy je nosić nie tylko na zewnątrz. Interesujący szalik czy apaszka, dobrze dobrany do stylizacji będzie ciekawym urozmaiceniem.

Wybierając dodatki do stylizacji nie zapominajmy jednak o zasadzie zachowania umiaru. Dodając kolejne ozdoby do stroju, łatwo przesadzić i zaliczyć modową wpadkę. Komponując ciekawy strój postawmy na jeden, ale wyraźny element. W takim przypadku efekt mamy gwarantowany.

 

***

 

A jakie elementy są najważniejsze w męskiej garderobie? O tym tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *