Jak nosiś biżuterię?

Biżuteria potrafi odmienić każdą stylizację. Umiejętnie dobrany wisiorek, kolczyki czy bransoleta to prosty i interesujący sposób na nadanie naszemu strojowi innego charakteru. Z błyszczącymi dodatkami trzeba jednak uważać. Bardzo łatwo o przesadę – stylowa kobieta nie może być przecież obwieszona błyskotkami jak choinka na święta!

Można śmiało powiedzieć, że biżuterię uwielbiają prawie wszystkie kobiety. Efektowne kolczyki, połyskliwe łańcuszki czy piękne pierścionki – z pewnością każda pani ma kilka takich błyskotek w swojej garderobie. Niezależnie od tego czy nasza biżuteria to złoto lub srebro wysadzane drogimi kamieniami lub plastikowe korale, musimy umieć dobrać je do całości stylizacji.

Zachowaj umiar

Naczelną zasadą w doborze biżuterii do codziennego stroju, jest zachowanie umiaru. Oszczędność w kompletowaniu błyskotek jest nie tylko mile widziana w pracy z punktu widzenia dress codu, ale także po prostu jest znacznie bardziej stylowa. Jeśli lubimy nosić zarówno kolczyki, wisiorek z łańcuszkiem i np. zegarek, powinnyśmy pamiętać, aby wszystkie te elementy były raczej skromne. Jeśli chcemy wykorzystać je wszystkie, nie powinny być duże i bardzo widoczne. Panie, które noszą obrączki ślubne muszą także pamiętać, że to też jest przecież biżuteria. Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na jeden, góra dwa dodatki. Przy trzech można już łatwo przesadzić. Jeśli decydujemy się na biżuterię bardzo okazałą, np. w postaci dużej broszki lub wisiorka, powinnyśmy ograniczyć się do tego jednego elementu.

Nie wszystko złoto, co się świeci

Biżuteria to jednak nie tylko drogie błyskotki kupowane u jubilera. W popularnych sieciówkach możemy kupić rewelacyjne i niedrogie naszyjniki, korale czy bransolety. Wyglądają bardzo efektownie i z pewnością są świetnym dopełnieniem stylizacji. Taka biżuteria to idealny sposób na odmianę nawet najzwyklejszej sukienki.

Ciekawa biżuteria to nieodłączny atrybut każdej kobiety. Pozwala podkreślić zmysłowość stylizacji i dodatkowo ją urozmaicić. Warto posiadać w swoich zbiorach różne komplety biżuterii – i wcale nie trzeba porywać się na zakupy drogocennych przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *