Pomysły na przechowywanie butów

Butów nigdy za wiele – z tym zdaniem zgodzi się każda kobieta. Problem z nadmiarem obuwia może mieć natomiast nasza szafa, w której coraz trudniej jest zmieścić kolejne pary szpilek i czółenek. Warto zatem zadbać o odpowiednie przechowywanie butów, aby zajmowały jak najmniej miejsca i niepotrzebnie się nie niszczyły.

Szpilki, japonki, baleriny, sandały, buty do biegania, trampki, adidasy…Rodzajów obuwia w naszej szafie przybywa, a coraz częściej brakuje na nie miejsca. Dlatego tak ważna jest dobra organizacja przestrzeni w szafie. Oszczędzimy nie tylko miejsce, ale także czas, który niejednokrotnie tracimy na poszukiwanie potrzebnej pary obuwia. Buty przechowywane w odpowiedni sposób nie będą się odkształcać i po wyjęciu z szafy będą wyglądały ładnie i świeżo.

Jak przechowywać buty w szafie?
Mniej wymagające buty, czyli trampki, klapki i obuwie sportowe możemy przechowywać w wiszących pokrowcach z półkami, które wieszamy w szafie. Na buty warto przeznaczyć także podłogę – możemy tam postawić plastikowe lub tekturowe pudełka, w których schowamy buty. W taki sposób uchronimy je także przed zakurzeniem. Pudełka możemy oznaczyć i podpisać, aby jeszcze bardziej uporządkować obuwie. Na podłodze powinniśmy trzymać przede wszystkim kozaki, których nie będziemy musieli niepotrzebnie zginać. Na odkształcenia należy uważać szczególnie przy butach wykonanych z miękkiej skóry lub płótna. Warto wkładać do nich prawidła lub wypychać je kulkami z gazety. Specjalnego traktowania wymagają również kozaki, botki i inne wysokie buty. W sklepach obuwniczych możemy kupić specjalne prawidła do wyższego obuwia lub dmuchane wypełniacze do cholewek. Kozaki możemy także powiesić na sznurku lub drążku, używając do tego klamerek do prania. Buty zimowe, po zakończonym sezonie, należy dokładnie oczyścić i wypastować. Najdelikatniejsze obuwie, które narażone jest na działanie kurzu, warto włożyć w płócienne woreczki i układać na półkach lub chować do pudełek.

 Inne wpisy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *